Muhterem kardeşlerim…
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın halkımız tarafından Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından yapılan AK Parti oğlan kongresinde delegelerin tamamının oylarıyla (6 oy geçersiz sayıldı) AK Parti Genel başbakanlığına seçilen Dış İşleri Bakanımız Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu, seçilmiş Cumhurbaşkanımızın köşke çıkmasının ardından yeni hükümeti kurma görevini aldı ve hemen ardından da yeni hükümeti Cumhurbaşkanına sunup onay alarak kamu oyuna açıkladı.
 
Efendim…
 
Dikkat edilirse; kabinede yani 62. Hükümette 3 dönem kararına takılacak olan birçok Bakanımız var. Kısaca; sadece Şanlıurfa Milletvekili olan “Şanlıurfa’nın Bakanı” dediğimiz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik görevine devam etmedi. Onunla birlikte aynı kaderi paylaşacak olan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ağabeyimiz, Tarım ve Köy İşleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, yeni kabinede Dış İşleri Bakanı olan AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Gümrük ve Tekel Bakanı Hayati Yazıcı (Kendi istekleriyle yeni kabinede yer almadılar) ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Gümrük ve Ticaret Bakanı görevine getirilen Nurettin Canikli de Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu Başbakanlığındaki 62. Hükümette tekrar görev aldılar.
 
Sadece; Hükümet Sözcüsü Hüseyin Çelik ve sanırım kendisiyle birlikte Beşir Atalay gibi birkaç ağır topu ima ederek kendi düşüncelerini kimsenin etkisi altında kalmadan, yani yeni kabinede 2015 seçimlerine kadar görev almayı istemediklerini basın açıklaması ile dile getirdiler. Ancak 62. Hükümetin Cumhurbaşkanına sunulmasının ardından Beşir Atalay, Başbakan Davutoğlu’nun yanına gittiğinde kendisinin Hükümet Sözcüsü, yani Partinin Medyadan Sorumlusu olduğunu öğrendiğini açıkladı.
 
Bu demektir ki; kimse harcanmadı ve 2015 yılı Genel seçimlerine kadar devam kararı alındı. Yoksa AK Parti içersinde Bakanlık yapabilecek kabiliyette daha nice genç Milletvekillerimiz, Danışmanlık görevini yürüten gençlerimiz vardır.
 
Arzuladığımız, hayal ettiğimiz genç kadro 2015 genel seçimi ile birlikte kurulacak olan 63. Hükümette görev alacaklardır inşaallah. Kimsenin kuşkusu da olmasın, merak ta etmesinler.
 
Hele Urfa’mızda Bakanlık yapabilecek genç, inançlı ve ihlaslı Milletvekillerimiz de vardır, inkar da mümkün değildir. (Abdülkadir Emin Önen, Mehmet Kasım Gülpınar gibi….Emin Önen her ne kadar 1 dönem daha aday olabilecekse, Kasım Gülpınar’ın önünde 2 dönem daha var.) Birde 2015 seçimlerinde aday gösterilecek gençlerimizi de dikkate alırsak daha çok sayıda Bakanlık yapabilecek Urfalı hemşehrimizin olacağından şüphemiz yok.
 
Başbakan Prof.Dr.Ahmet Davutoğlu yeni kabineye, Başbakan Erdoğan'ın kabinesinden farklı olarak 4 yeni isim ekledi. Bunlar; Başbakan Yardımcısı Numan Kurtumuş, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli ve AB Bakanı Volkan Bozkır.
 
Efendim;
 
Parti yönetiminden Abdülkadir Aksu, Hüseyin Çelik, Salih Kapusuz, Bülent Gedikli, Reha Denemeç, Nükhet Hotar, Haluk İpek, Milletvekilleri Cemil Çiçek, Nurettin Canikli, Mustafa Elitaş, Sadullah Ergin, Nihat Ergün, Binali Yıldırım, Egemen Bağış, Suat Kılıç, Burhan Kuzu, Hüseyin Tanrıverdi, Nimet Baş, Recep Akdağ, Necati Çetinkaya, Sadık Yakut, Vecdi Gönül, Nafiz Özak, Mehmet Ali Şahin, Sefer Üstün, Cevdet Erdöl, Mustafa Ataş, Sait Açba, Halide İncekara, Ruhi Açıkgöz, Rıza Alaboyun, Fahrettin Poyraz, Vahit Kiler, Bayram Özçelik, Ali Küçükaydın, Mehmet Daniş, Ünal Kaçır, Nevzat Pakdil, Hakkı Köylü, Muzaffer Baştopçu, Fehmi Kinay, Mehmet Katsal, Nusret Bayraktar, Şaban Dişli, Yılmaz Demir, Ali Çelik, Mustafa Demir, Ahmet Yeni, Afif Demirkan, Yahya Akman, Şükrü Ayala, Zeyit Aslan, Köksal Toptan, Ziyaettin Akbulut, Mehmet Sarı, Kerim Özkul, Harun Tüfekçi ve Murat Yıldırım 3 dönem kararı nedeniyle 2015 Genel Seçimlerinde aday olamayacaklar.
 
Bu demek değildir ki; bu isimler arasından yaşlıda olsa tecrübeli ve sözü dinlenen, genç olupta gerçekten bilgili, aydın, ihlaslı olan isimler yine partide görevlerini sürdürmeye, gençlere akıl hocalığı yapmaya devam edeceklerdir. Bundan da kimsenin şüphesi olmasın. Bunun aksi dedikodular ancak AK Partiyi dağıtma, bölme girişimlerinden ileriye gidemez.
 
Söylenecek tek söz var; o da, ilk defa halkımızın oyları ile seçilen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile yine AK Partide çeşitli istişareler sonucu Genel başkanlığa ve dolayısıyla Başbakanlık görevine seçilen Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu’na bol bol dua etmektir. Onların başarısı ülkemizin, milletimizin ve İslam aleminin huzur ve refahına vesile olacaktır.
 
Her kim yanlış yaparsa; cezasını dünyada da, ahirette de görür. Allahu Teâlâ kimsenin hakkını kimsede bırakmaz.
 
Bu arada; özellikle Şanlıurfa merkez ilçelerinin Belediye Başkanları mutlaka başarılı olmak zorunda. İlçelerine yapacakları hizmetleri planlayıp Büyükşehir Belediyesini de yönlendirerek bir an evvel gerçekleştirmelidirler.
 
Bakan Faruk Çelik’i de belki sevmeyenler vardır. Ancak; onun en iyi tarafı birbirinden kopuk Milletvekillerimizin birlik beraberlik içersinde hareket etmesini sağlamak olmuştur. (Biliği/beraberliği kötüye kullanan ve kendi menfaatini ön planda tutarak gizli de olsa ferdi hareket eden de mutlaka vardır. Onları da Allahu Teâlâ ıslah eylesin. Ne diyelim….?) 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner57

banner54