Allah rahmet eylesin...
Ben demeyi sevmeyen ve hiç kimsenin de o kelimeyi kullanmasını istemeyen, her davranışıyla herkese örmek olan, herkesin de dediği gibi her zaman güler yüzlü, sevecen ve kimsenin kalbini kırmayan, cömertliği, kul hakkını gözetmesi ve Allah yolunda olması ile bizleri de kendisine bağlamış mübarek bir insan olan muhterem Enver Abimizden ayrı kalmanın üzüntüsünü yaşıyoruz.
Allahü Teala rahmet eylesin. Kabrini pürnur, mekânını cennet, eylesin. Resulullah sallallahü aleyhi vesellem efendimizin ve silsile-i aliyye efendilerimizin şefaatine nail eylesin inşallah. Bizleri de dünyada olduğu gibi ahiretde dahi Enver abimizden ayırmasın inşallah.
Küllü nefsin zâikatü'l-mevt..
 
İhlas camiasının ve sevenlerinin başı sağ olsun..
Enver Abimizin çevresinde dünyalık uğruna sonradan çöreklenmiş, ıslah olmuş gibi görünen birkaç zat nedeniyle Enver Abimizden uzak kalmış ancak gönlünden silip atmamış nice sevenlerinin de başı sağ olsun.
 
Enver Abimizi 1970'li yıllarda yayınlardan, kitaplardan, Türkiye Gazetesinden okuyarak tanıdıktan sonra 1980'li yıllarda her sohbetinden birer cümle de olsa tanıdığım insanlardan adeta rica ile 'Enver Abi ne diyor?' diye sorarak sevgisini içimize yerleştirdik. Öğretmen olarak görev yaptığım Karadeniz Ereğli'den her hafta sonu İstanbul'a giderek nasibimiz olursa Enver Abiyi Türkiye Gazetesi tesislerinde hiç değilse namaz vaktinde görürüz, arkasında namazımızı eda ederiz diye bir süre koşturduk. Sonraki yıllarda Afyon'a tayin edildik ve o yıl evlenerek 3-4 yıl da orda görev yaptık. Her gittiğimiz yerde hep 'Buralar ne Baba ocağımız, nede Ana kucağımız' diyerek ihtiyaç olunan yerlerde görev yapabileceğimizi dile getirdik. Anne Babamıza ve Enver Abimize layık biri olarak insanlara hep güler yüzle, şefkatle, her yardımlarına koşarak, cebimizdekini bile paylaşarak, kısaca cömert ve ihlaslı bir şekilde yaşam sürüp gönüllerde taht kurduk inşaallah. Enver Abimizden ve İlmihalden öğrendiklerimizi bizi sevenlere, dinleyenlere anlattık.  Şanlıurfa'ya eş durumu tayin isteyerek orada Türkiye Gazetesinin Bürosunu açmayı talep ettikse de, merhum anne-babamız 'oğlum Devlet kapısını bırakma, insanlara daha çok faydalı olursun' deyince, Abilerimiz aracılığıyla Enver Abimizin açmamızı istediği Şanlıurfa Bürosunu açamadık. Ancak; Enver Abimizin 'Anne-Babanın sözünü dinle, göndereceğimiz arkadaşımıza da destek ol, sende emekli ol gel' sözünü emir kabul ederek elimizden gelen gayreti o yıllarda ve halen de gösteriyoruz. Emekli olduktan sonra ise gayretli arkadaşlarımızın camiadan kopmaması için sessiz kaldık ve sonrasında ise Şanlıurfa Bürosu ve İHA Enver Abiye layık olamadı.
 
Her ne hikmetse Peygamberler şehri ilimizde ihlasın bereketini gören bazı zavallılar ahiretlerini bile unutur oldular ve Enver abimize layık olamadılar. Belli süre camiada barındılarsa da sonları bellidir.
 
İşte onlar gibiler nedeniyle Enver Abimizden ve İhlas camiasından uzak kalıp gönlünden Enver Abi sevgisini atamayan bizim gibi nice insanlar şimdi gerçekten yetim ve öksüz kaldılar...
 
Gene de şükürler olsun ki, Enver Abiyi defalarca yakından gördük, birkaç kez sohbetleriyle şereflendik. Şanlıurfa ziyaretinde bol bol fotoğraflarını çektik, Hayat Bin Kays El Harrani Hazretlerini beraberimizdekilerle birlikte ziyaret edip dualarına eşlik ettik. Sonrasında hep isteği doğrultusunda Allah rızası için düzenli olarak ziyaret edip dua etmeyi sürdürdük. Rehber Ansiklopedisi, İslam Alimleri Ansiklopedisi, Evliyalar Ansiklopedisi, Peygamberler tarihi gibi kitapların hazırlanmasında Urfa yöresindeki bilgi ve dökümanları toplama, hazırlamada azda olsa payımız olmuştur inşaallah. İnsanlarımızın dualarına bizler de nail olabildiysek ne mutlu bize.
 
Ölümünden önce ve sonra kerametine inanılan 4 büyük İslam Aliminden biri olan Hayat Bin Kays El Harrani Hazretlerini 2-3 kere gelip ziyaret eden Enver Abimizin hepimize de mutlaka ziyaret edip dua etmemizi önerdiği, Urfa dışından gelenlerin de mutlaka ziyaret etmesini istediği, dolayısıyla kendilerinin himmetiyle türbesinin ve yolunun yapılmasının sağlandığı, mübarek zat hakkında kaset ve kitaplar hazırlanarak yöre insanının da tanımalarının sağlandığı inkar edilemez.
 
Bizde Enver Abimize layık olmak düşüncesiyle Hayat Bin Kays El Harrani ve Harran ismiyle terazimizin çektiği kadarıyla kitapçık hazırladık ve 2 baskı yaptırabildik. Son olarak ta 'Hayat Bin Kays El Harrani ve Şeyh İmam Muhammed Bakır' isimli bir kitap hazırladık ve İl Kültür Müdürlüğümüzce bastırılıp dağıtıldı. Bizlerde birçok yerlere ulaştırmaya gayret ediyoruz. Allahu Teala bizleri evliyaların, enbiyaların şefaatine nail eylesin inşaallah. Enver Abimizi de onlara komşu eylesin, bizleri de zamanı geldiğinde aralarına kabul eylesinler inşaallah. (Amin)
Hepimizin başı sağ olsun...
 
Dr.Enver Ören Abimize Allah rahmet eylesin.. Aile efradına, ihlas camiasına ve sevenlerine sabır ihsan eylesin. Kabri pürnur, mekanı Cennet olsun inşaallah. (Amin) 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner57

banner54