Başhekimden Afiş İle İlgili Zehir Zemberek Açıklama!

Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesinde bazı sağlık çalışanları, hastane yemekhanesine “LGBT” olduğu söylenen bir afiş astı.

Başhekimden Afiş İle İlgili Zehir Zemberek Açıklama!

Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesinde bazı sağlık çalışanları, hastane yemekhanesine “LGBT” olduğu söylenen bir afiş astı.

04 Mayıs 2016 Çarşamba 15:31
5661 Okunma
Başhekimden Afiş İle İlgili Zehir Zemberek Açıklama!
Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesinde bazı sağlık çalışanları, hastane yemekhanesine “LGBT” olduğu söylenen bir afiş astı. Hastane yönetimi tarafından afişin kaldırılmasına tepki gösteren sağlık çalışanları öğlen arasında basın açıklaması yaparak duruma tepki gösterdi. Hastane yönetimi ise söz konusu afişin “ ahlaksız” içerik nedeniyle kaldırıldığını belirterek afişi asanlar hakkında soruşturma başlattıklarını açıkladı.
AFİŞ ASIMINDA GERGİNLİK YAŞANDI!
 İddiaya göre, dün Balıklıgöl Devlet hastanesinde bazı sağlık çalışanları yemekhaneye afiş asarak, sendikal haklarını savunmak istedi. Hastane yönetimi tarafından fark edilen afiş yemekhaneden kaldırılarak, afiş asanlar arasında gerginlik yaşandı. Yaşanan bu olayın ardından Sağlık çalışanları, bugün Balıklıgöl Devlet Hastanesi önünde bazı Sendika üyelerinin de katılımı ile bir basın açıklaması gerçekleştirdi.
HASTANE ÇALIŞANLARI VE SENDİKALAR, HASTANE YÖNETİMİNE TEPKİ GÖSTERDİ!
Balıklıgöl Devlet Hastanesi Poliklinikler binası önünde bir araya gelen sağlık çalışanları ve Sendika üyeleri, burada Hastane Başhekimine tepki gösterip sendikal haklarının engellendiğini belirterek durumu protesto ettiler.
Toplanan sağlık çalışanları ve Sendika adına açıklama yapan Mehmet Cevher Öztürk; “ Balıklıgöl Devlet Hastanesi Devletin resmi bir kurumu olmasına rağmen son dönemlerde maalesef yasa ve yönetmeliklerle değil adeta bir aile şirketi gibi, dediğim dedik bildiğim bildik tarz ve yöntemlerle yönetilmeye çalışılmaktadır.Son olarak dün yani 03.05.2016 Salı günü saat 12 civarında iş yeri temsilcilerimiz ile birlikte Balıklıgöl Devlet Hastanesi yemekhane katındaki SES sendikamıza ait panomuza sendikal bir çalışma ile ilgili afiş astık.Ancak, aradan bir iki dakika geçtikten sonra afişimizin panomuzda olmadığını gördük söz konusu afişimiz yemekhane çöp kutusunda gördük. Bunu kim tarafından yapıldığını sorduğumuzda; hastanemizde taşeron firma aracılığı ile çalışan Balıklıgöl Devlet Hastanesi Başhekiminin oğlu Berat Yazıtürk, bizzat şahsıma dönerek ben yaptım. Bu afişi buraya asamazsınız, ben buna izin vermem dedi. Ardından Başhekim Şahin Yazıtürk ile görüşmeye gittiğimde hastane Müdürü, Hastane Müdür Yardımcısı, Şahin Yazıtürk ve oğlu aynı oda idiler. Başhekim Şahin Yazıtürk ile görüşeceğimi söylediğimde şahin Yazıtürk seninle bu konuyu görüşmeyeceğini, muhatabım sen değilsin dedi ve görüşmeyi kabul etmedi. Daha sonra sesini yükseltip koridordan güvenliğe bağırıp;“Güvenlik bundan sonra benim emrini olmadan hiç kimse asla bir yere bir afiş asamaz” Diye bağırıp durdu. Ardından Sendika Şube Eş Başkanı ve Yöneticileri de Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği Şanlıurfa Şube Eş Başkanı ve yöneticileri saat 14:00 gibi hastanemize gelip olay hakkında Başhekim ile görüşmek için randevu talebinde bulundular. Fakat Başhekim Şahin Yazıtürk, bu randevumuza da keyfi bir biçimde reddetti. Şimdi soruyoruz; “1 taşeron firma çalışanı ve hiçbir şekilde herhangi bir yetkisi olmadan Başhekim Şahin Yazıtürk'ün oğlu denen şahış, Berat Yazıtürk bu gücü cesareti ve yetkiyi babasından mı alıyor? 2. Olayın ardından Sendikamız SES ve Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği tüm girişimlere rağmen Başhekime ulaşamazken, öğle arası olmasına rağmen bir taşeron firma çalışanı hangi güç ve sıfat ile Başhekim, Hastane temel hizmetler Müdürü ve Hastane temel hizmetler Müdür yardımcısı ile bir toplantı halini alabiliyor? 3.Hastane Başhekimi Şahin Yazıtürk, nasıl oluyor da hangi gücü arkasına alarak kendisi ile konuşma ve konuyu anlatıp çözme yolu girişimimize karşın bu kadar açık ve net suç haline rağmen oğlu Berat Yazıtürk'ü koruma mantığı güdebiliyor? 4. Devletin resmi bir kurumu olmasına rağmen baba oğul bu kadar rahat davranıp acaba yetki paylaşımında mı bulunmuşlar? 5 Yine Başhekim ve Başhekimin oğlu hakkında sendikal faaliyetlerin engellenmesi ve yetki aşımı ile ilgili tüm idari ve adli işlemleri başlatacağımızı burada belirtiyoruz.
6 Tüm bu olanlara rağmen on yıllardır, yüzbinlerin emeği ile yoğrulmuş tüzel kişiliği olan sendikamızın nasıl ne şekilde nerde ve ne zaman bir çalışma yapacağına karar vermesi siz değerli emekçi arkadaşlar dışında, ne kimsenin haddidir nede hakkıdır. Kimki bu konuda bir akıl tutulmasına düşmüş ise bilsin ki en sert şekilde cevabını alacaktır” dedi. Sağlık çalışanları yapılan basın açıklamasının ardından alkış ve sloganlar ile duruma tepki gösterip, Hastane yönetimi tarafından yemekhaneden kaldırılan afişi tekrar asmak üzere yemekhaneye geçti. Basın mensuplarının ısrarlı olarak ne afişidir? Demesine rağmen söz konusu olayların yaşanmasına neden olan afiş, sağlık çalışanları tarafından kamuoyuna gösterilmedi.
 
BAŞHEKİMDEN ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMA!
Balıklıgöl Devlet Hastanesinde yaşanan afiş hakkında açıklama yapan ve suçlamalara cevap veren Başhekim Şahin Öztürk; “ Dün Hastanemizde SES üyesi olduğu söylenen kişiler tarafından üzerinde “LGBT” kısaltımları olan, hastane idaresinden hiçbir şekilde izin alınmadan afiş asılmaya kalkılmıştır. Bu “LGBT” dediğimiz olay “lezbiyen, Biseksüel, Gay, Transseksüel” lerle ilgili bir afiş ve bu afişin Miraç Kandili gününde, hastanede asılmaya kalkılması benim gibi mülki insanının, ahlaki değerlerine nasıl saldırı yapıldığının göstergesidir. Hastane idaresininmüdahale etmesinden evvel, hastanemizde çalışan olarak görev yapan oğlum, geçerken asılan afişe müdahale ediyor. Durum bana iletildiği zaman Hastane idaresinden izin alınmadan hiçbir afişin Hastaneye asılmayacağına dair kendilerine söyledik ve bu arkadaşlarımız her ne kadar Başhekimlik makamı, keyfi muamelede bulunuyor diyorlarsa da Hastane idaresinin izni olmadan, Hastaneye afiş asmaya kalkan insanlar mı keyfi muamelede bulunuyorlar? Ben mi? Arkadaşlar, ben bazı konularda tarafım, ben Müslüman kimliğine sahip bir insanım. Benim ahlaki ve insani değerlerime saldıran herkese yasal çerçevesinde Hastane içerisinde izin vermem. Bana Miraç Kandili gününde Lezbiyenlerin, Gay’ların, Transseksüellerin afişini getirip Hastaneye asacaklar ve ben buna sesiz kalacağım. Böyle bir şey olamaz, ben İslami kimliğim olarak Müslüman’ım, Müslümanların tarafındayım, Müslümanların değer yargılarına saygılıyım ve ben yine Devletimin tarafındayım. Benim Devletimin ve ahlaki değerlerimin komplesine saldırı olacak ve ben bu saldırılar karşısında sesiz kalacağım. Böyle bir şey olamaz, böyle bir şey olmaz. Dolayısıyla afiş olayında belki kendileri Demokratik söylemler diyebilirler, eğer idari makamlardan birine gelip bilgi verip bunu asma konusunda izin isteselerdi biz yine izin vermezdik ama usulüne uygun olarak bunu anlatırdık. Siz emir vaki olarak getirip oraya afişi asmaya kalkar, sonra da efendim keyfi olarak muamele yapılıyor derseniz, yine tekrarlıyorum İslami kimliğimle ben tarafım. Benim insanlarımın ahlaki değerlerine saldıran herkesin ben onların Demokratik söylemlerle onların kutsallarına saldırmıyorsam, onlarda benim kutsallarıma saldırmayacaklar. Miraç günü, Hastanenin kapısına kimse getirip “ Lezbiyen, Transseksüel, Homoseksüel afişi asamaz” diye konuştu.
AFİŞ ASANLAR HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI
Basın mensuplarının, konuyla ilgili herhangi bir idari soruşturma açacak mısınız sorusuna cevap veren Balıklıgöl Devlet Hastanesi Başhekimi Şahin Yazıtürk; “ Söz konusu afişle ilgili idari soruşturma başlatılacak, nihayetinde 657 sayılı Devlet memurları, herhangi bir idareden izin alınmadan bu tür işlemlere girişmişler, yasaların bize verdiği yetki çerçeveleri doğrultusunda haklarında yasal işlem başlatılacaktır” diyerek soruları yanıtladı.
TEKRAR AFİŞ ASILDI, YÖNETİM TARAFINDAN YIRTILARAK PARÇALANDI!
Balıklıgöl Devlet Hastanesinde eleştirilere neden olan “ LGBT” afişinin tekrardan Hastane yemekhanesine asıldığını duyan Göğüs Cerrahi Uzmanı olan ve aynı zamanda Hastane koordinatörü Ahmet Mehmet Doblan, yemekhaneye gelerek afişi yırtıp, parçalara ayırdı.
 Yemekhaneye asılan afişin sendikal bir faaliyet olmadığını belirten ve afişin asılmasına tepki gösteren Doblan; “ Miraç Kandilinin olduğu gün, buraya Lezbiyen afişi asılıyor. Bu Demokrasi değildir, bu ahlaksızlıktır, bu edepsizliktir. Türkiye halkının bu Lezbiyen, Gay’lar ile ne işi olabilir? Lezbiyenliğin Sendikalarla ne işi olabilir? Bu tamamen kışkırtmadır, biz buna asla izin vermeyeceğiz” diyerek tepkisini dile getirdi.
 
  
Son Güncelleme: 04.05.2016 17:17
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner57

banner54