Haliliye Belediyesi, 27 Gündür Halkla Birlikte Oldu

Haliliye Belediyesi, 15 Temmuz askeri kalkışma girişimi sonrasında başlatılan ve 27 gündür devam eden milli irade ve demokrasi nöbetlerinde halkla birlikte meydanlardan ayrılmadı.

Haliliye Belediyesi, 27 Gündür Halkla Birlikte Oldu

Haliliye Belediyesi, 15 Temmuz askeri kalkışma girişimi sonrasında başlatılan ve 27 gündür devam eden milli irade ve demokrasi nöbetlerinde halkla birlikte meydanlardan ayrılmadı.

10 Ağustos 2016 Çarşamba 10:59
1526 Okunma
Haliliye Belediyesi, 27 Gündür Halkla Birlikte Oldu
Haliliye Belediyesi, 15 Temmuz askeri kalkışma girişimi sonrasında başlatılan ve 27 gündür devam eden milli irade ve demokrasi nöbetlerinde halkla birlikte meydanlardan ayrılmadı. Süre boyunca çeşitli etkinlikler düzenleyerek, ikramlarda bulunan Haliliye Belediyesi, demokrasi şehitlerini de bu süreçte unutmadı ve unutturmadı.
 
15 Temmuz gecesi yaşanan askeri kalkışma girişimiyle birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla tüm Türkiye sokağa çıkarken, bu süreçte Haliliye Belediyesi de Başkan Fevzi Demirkol’un talimatlarıyla harekete geçti. Kalkışma girişimini önlemek ve sokağa çıkan vatandaşların imkanlarını iyileştirmeyi amaçlayan Haliliye Belediyesi, ilk olarak iş makineleri ile kamyonlarını askeri araçların çıkışını önlemek için 20’nci Zırhlı Tugay Komutanlığı ve İl Jandarma Alay Komutanlığı önüne konuşlandırdı. Tüm belediye personelleriyle sokağa çıkan Haliliye Belediyesi, nöbetlerin sürdüğü alanlarda vatandaşların sıcakta beklememeleri için çadırlar kurup, kumanya, su ve çay ikramlarında bulundu.
 
EV VE İŞYERLERİNE BAYRAKLAR DAĞITILDI
 
Kalkışma girişiminin başarısızlıkla sonuçlandığı 16 Temmuz sabahı Haliliye Belediyesi, birlik ve beraberliğin göstergesi olarak ev ve işyerleri ile vatandaşlara on binlerce Türk Bayrağı dağıttı. İlçe geneline yayılan ekipler, ulaşabildikleri noktalara kadar bayrak dağıtımını günlerce sürdürdü.
 
TEMİZLİK İŞÇİLERİ NÖBET ALANLARINDAN AYRILMADI
 
Nöbetlerin devam ettiği AK Parti İl Binası önü, 20’nci Zırhlı Tugay Komutanlığı, Rabia Meydanı ve Topçu Meydanı’nda insan yoğunluğuyla birlikte oluşan kirliliğin önüne geçmek için Haliliye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü de seferber oldu. Vardiyalar şeklinde çalışma programı yapılan temizlik işçileri, alanlardaki kirliliğe anlık olarak müdahale ederek kötü görüntülerin oluşmaması için de yoğun çabalar sarf etti.
 
BAŞKAN DEMİRKOL, VATANDAŞLARLA SABAHLADI
 
Askeri kalkışmanın yaşandığı gece programları nedeniyle İstanbul’da bulunan Başkan Fevzi Demirkol da, o geceyi Zeytinburnu’ndaki nöbet alanında geçirdi. 16 Temmuz akşamı kente gelen Başkan Demirkol, vatandaşların bekleme alanı olan AK Parti İl Binası’na geldi. Burada binlerce vatandaş tarafından karşılanan Başkan Demirkol, daha sonra kalabalığa konuşmalar yaparak darbe girişimi karşısında dimdik durulması gerektiği mesajını verdi. Başkan Demirkol, nöbetin devam ettiği süre boyunca ‘gündüz işte gece nöbette’ talimatlarını yerine getirerek, vatandaşlarla birlikte nöbet alanlarından sabahın ilk ışıklarına kadar bir an olsun ayrılmadı.
 
HALİLİYE BELEDİYE MECLİSİ OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI
 
Gelişmelerle birlikte Haliliye Belediye Meclisi, Başkan Fevzi Demirkol’un talimatlarıyla olağanüstü şeklinde 17 Temmuz 2016 akşamı toplandı. 15 Temmuz askeri kalkışma girişimi gündem maddesiyle toplanan meclis; ilçede açılacak ilk park, sokak veya caddeye Milli İrade ve Demokrasi isminin
 
 
DEKLARASYON YAYIMLANDI
 
Olağanüstü toplanan Haliliye Belediye Meclisi, yapılan kalkışmayı ‘alçakça ve haysiyetsizce’ bir girişim olduğunu ifade ettikleri ortak bir deklarasyon yayımladı. Haliliye Belediyesinin 15 Temmuz askeri kalkışma sürecindeki tüm dava ve hukuki süreçlere dahil olacağı ifade edilen deklarasyon metninde ise şu ifadeler bildirildi:
 
“Haliliye Belediye Başkanı ve Haliliye Belediye Meclisimizin her üyesi olarak ülkenin din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin her ferdinin fedakar ve cefakar mücadelesi ile püskürülen cuntacı darbe kalkışmasını milli irademize, demokratik ilkelerimize yapılan bu müdahaleyi alçakça, haysiyetsizce bir girişim olarak değerlendirdiğimizi, hiçbir biçimde kabul edilemez olduğunu, yurt içinde ve dışında bu menfur saldırının arkasında duranların yargılanması için ilçemizdeki vatandaşlarımız adına tüm dava ve hukuki sürece müdahil olacağımızı beyan ederiz. Demokrasi şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyoruz. Yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı diliyoruz. Şehitlerimizin yakınlarına Haliliye Belediyesi tarafından gerekli her türlü destek sağlanacaktır. Haliliye Belediyesinin yapacağı ilk parka Milli İrade ve Demokrasi Parkı ismi verilecektir. Darbe kalkışmasının ilk anından bu yana 11 Nisan Kurtuluşu gibi mücadele verip, nöbet tutan tüm hemşerilerimize, çalışanlarımıza minnettar olduğumuzu Yüce Halkımız önünde arz ederiz.”
 
ŞEHİTLERİN AZİZ RUHLARINA MEVLİD OKUTULDU
 
Askeri kalkışma girişimi sırasında şehit olanların aziz ruhları için Haliliye Belediyesi tarafından mevlid-i şerif okutuldu. Başkan Fevzi Demirkol’un talimatlarıyla AK Parti İl Binası önünde gerçekleştirilen mevlid-i şerif programları sonunda ülkenin refahı ve huzuru için dualar edildi. Okunan dualara vatandaşlar hep birlikte ‘amin’ dedi.
 
RABİA MEYDANI’NDA ETKİNLİKLERE EV SAHİPLİĞİ YAPTI
 
Demokrasi nöbetlerinin tek bir adres olan Rabia Meydanı’na alınmasıyla birlikte Haliliye Belediyesi, bu alanda da çeşitli etkinliklere ev sahipliği yaptı. 20 Temmuz, 24 Temmuz, 28 Temmuz, 1 Ağustos, 5 Ağustos ve 8 Ağustos 2016 tarihlerindeki organizasyonların ev sahipliğini yapan Haliliye Belediyesi, bu kapsamda vatandaşlara yönelikte çalışmalar yaptı. Vatandaşlara ev sahipliği yaptığı gecelerde kumanya ikram ederek, bayrak ve şapkalar dağıtan Haliliye Belediyesi, nöbet süresi boyunca da alandaki on binlere çay ve su dağıttı. Haliliye Belediyesi, bu etkinliklerde 20. Dönem Milletvekili Şevki Yılmaz, ilahi sanatçısı Abdurrahman Önül, Mehmet Uçar ve ilahi ekibi, Grup Miraç, Grup Dedeosman, Grup Dergah, Aziz Kutluay hoca ile Haliliye Belediyesi Tasavvuf Müziği Korosu’nu meydanları dolduran on binlerle buluşturdu.
 
CUMHURBAŞKANI ŞANLIURFALI VATANDAŞLARA SESLENDİ
 
Haliliye Belediyesinin ev sahipliği yaptığı 20 Temmuz tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfalı vatandaşlara seslendi. Şanlıurfa’ya dik duruşundan dolayı teşekkür ettiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, o tarihte alanların ikinci bir talimata kadar boşaltılmaması talimatını da yineledi.
 
ŞANLIURFALI’LARIN ANILARI KİTAPLAŞTIRILIYOR
 
Haliliye Belediyesi, askeri kalkışma girişimi sonrasında Başkan Fevzi Demirkol’un talimatlarıyla Şanlıurfa halkının yaşadıklarını ve duygularını kitaba dönüştürmek için çalışma başlattı. Bunun üzerine Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, milli irade ve demokrasi nöbetinin devam ettiği alanların belirli
 
noktalarına 15 Temmuz Darbe Anı platformu kurdu. Platforma konulan deftere, vatandaşlar 15 Temmuz gecesi ve sonrasında yaşadıkları anılarını, duygularını ve hissiyatlarını yazıyor. Nöbete katılan binlerin duygularını aktardığı defter, daha sonra insanların kendi el yazılarıyla kitap haline dönüştürülerek, kentte dağıtılacak.
 
NÖBET ALANINA HALILAR SERİLDİ
 
Haliliye Belediyesi, milli irade ve demokrasi nöbetinin adresi olan Rabia Meydanı’na, ‘seccadeni al gel’ programında halkın yatsı ve sabah namazlarını birlikte eda etmelerini sağlamak ve nöbet alanında sabaha kadar bekleyen vatandaşların dinlenmelerine olanak sağlamak amacıyla onlarca halı serdi. Bu halıların temizlikleri de günlük olarak Haliliye Belediyesi ekiplerince sağlandı.
 
DEMOKRASİ NÖBETİ VİRANŞEHİR’E UZANDI
 
Haliliye Belediyesi, milli irade ve demokrasi nöbetinin 16’ncı gecesinde Viranşehirliler ile buluştu. Grup Dergah ve Haliliye Belediyesi Tasavvuf Müziği korosunun da gösterimlerini sunduğu gecede alanı dolduran binlerce Viranşehirli’ye Türk Bayrağı dağıtılıp, su ve çeşitli ikramlarda bunuldu.
 
BOZOVA’DA UNUTULMADI
 
Milli irade ve demokrasi nöbetini Viranşehir’in ardından 17’nci gece de Bozova İlçesi’nde sürdürdü. Haliliye Tasavvuf Müziği Korosu ve Grup Miraç’ın ilahi konseri yaptığı gece, yapılan dualarla sona erdi.
 
DEMOKRASİ ŞEHİTLERİNİN İSİMLERİ HALİLİYE’DE
 
Haliliye Belediyesi, 15 Temmuz askeri kalkışma girişiminde şehit düşen Şanlıurfalı 4 şehidini de unutmayarak, isimlerini ilçedeki parklarda yaşatmak için çalışmasını tamamladı. 2016 Ağustos ayı olağan meclis toplantısında Şanlıurfalı 4 şehidin isimlerinin verileceği parklar kararlaştırıldı. Başkanlık teklifince meclise sunulan karar, oy birliğiyle kabul edildi. Buna göre Şehit Mustafa Direkli’nin ismi Veysel Karani 480 Sokak’taki parka, Devteşti Mahallesi 9603 ile 9602 Sokak arasındaki parka Şehit İbrahim Halil Yıldırım Parkı, Karşıyaka Mahallesi 510 Sokak’taki parka Şefik Şefkatlioğlu Parkı ve Süleymaniye Mahallesi 2071 Sokak’taki parka Şehit Ümit Yolcu Parkı adı verildi.
 
BAŞKAN DEMİRKOL’DAN ASKERLERE ZİYARET
 
Başkan Fevzi Demirkol ilerleyen süreçte Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki bir grup FETÖ/PDY üyesi askerin kalkışma girişimine direniş gösteren askerleri de ziyaret etti. Başkan Demirkol, 20’nci Zırhlı Tugay eski Komutanı Tuğgeneral İsmail Güzeller ve İl Jandarma Alay Komutanı Albay Kemal Timuroğlu’na ziyaret ette bulundu. Başkan Demirkol, kışlada bulunan askerlerle de görüştü.
 
15 TEMMUZ DAYANIŞMA KAMPANYASINA 246 BİN LİRALIK DESTEK
 
Haliliye Belediyesi, yaşanan süreç boyunca da demokrasi şehitlerinin yakınları ve gazilerin yanında olmayı sürdürdü. Haliliye Belediye Meclisi 2016 Ağustos Ayı 5’inci birleşiminde ‘Başbakanlığın 15 Temmuz Dayanışma Kampanyasına ilişkin 2016/18 sayılı genelgesi gereğince başlatılan yardım kampanyasına’ 246 bin liralık nakdi yardımla katılmasına oy birliğiyle karar verildi.
 
NÖBET ALANI HER GÜN DİP BUCAK TEMİZLENDİ
 
Haliliye Belediyesi, milli irade ve demokrasi nöbetinin adresi olan Rabia Meydanı’nı her gün 60 kişilik ekiple dip bucak temizledi. Demokrasi nöbetindeki vatandaşların yatsı ve sabah namazı kılması ve oturmaları için Haliliye Belediyesi tarafından alana serilen halılarda, her nöbetin sonunda mobil halı yıkama aracıyla yerinde hijyen kurallarına uyularak temizlendi.
 
GÜL SUYUYLA VATANDAŞLAR FERAHLATILDI
 
7 Ağustos 2016 tarihinde İstanbul Yenikapı’da yapılan Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ni izlemek için Rabia Meydanı’nı dolduran on binlerin sıcak havanın etkisinde biraz olsun kurtulmasını sağlamayı hedefleyen Haliliye Belediyesi, bu kapsamda alanı gül suyuyla donattı. Görevliler tarafından alana sık sık gül suyu sıkılarak vatandaşların ferahlamasını sağlandı. 
Son Güncelleme: 10.08.2016 11:43
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner54

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

canlı bahis
bahis
türkçe bahis siteleri
canlı bahis
bedava bonus veren bahis siteleri
canlı bahis siteleri
bahis siteleri
canlı bahis oyna
deneme bonusu
adana escort
gaziantep escort
adana escort
gaziantep escort
1xbet
mersin escort
dizibox izle